Σύμβουλος Διαχείρισης Έργων

Η εταιρεία RTD Talos, ιδρύθηκε το 2000 και παρέχει ένα ευρύ φάσμα υπηρεσιών στον συμβουλευτικό τομέα που την καθιστούν τη μεγαλύτερη εταιρεία παροχής συμβουλευτικών υπηρεσιών στην Κύπρο

Η εταιρεία, ζητεί να προσλάβει Σύμβουλο Διαχείρισης Έργων

Προσόντα:

  • Πτυχίο Μηχανικής
  • Αναλυτικές και επικοινωνιακές δεξιότητες
  • Ενθουσιώδης, αυτοκινούμενη προσωπικότητα
  • Άριστη γνώση Ελληνικής και Αγγλικής γλώσσας (Προφορικός και Γραπτός λόγος)

Ειδικά καθήκοντα:

  • Παρακολούθηση αναπτυξιακών προγραμμάτων και των προκηρύξεων τους
  • Κατανόηση τρόπου εφαρμογής των αναπτυξιακών προγραμμάτων
  • Ετοιμασία προτάσεων για χρηματοδότηση αναπτυξιακών προγραμμάτων προς όφελος πελατών
  • Υποβολή προτάσεων για χρηματοδότηση αναπτυξιακών προγραμμάτων προς όφελος πελατών
  • Διενέργεια διαπραγματεύσεων με αναθέτουσες αρχές
  • Διενέργεια επαφών με υπεύθυνους λειτουργούς σε αναθέτουσες αρχές
  • Επαρκής γνώση κανόνων εφαρμογής των έργων
  • Κοστολόγηση ενεργειών που θα ενταχθούν σε πρόταση
  • Συντονισμός και Διαχείριση αναπτυξιακών έργων
  • Υλοποίηση αναπτυξιακών / ερευνητικών έργων
  • Ετοιμασία Παραδοτέων και Εκθέσεων Προόδου
  • Ετοιμασία Οικονομικών Απολογισμών
  • Συμμετοχή σε συναντήσεις ως εκπρόσωπος της Εταιρείας (Στην Κύπρο και στο εξωτερικό)
  • Οργάνωση συναντήσεων στην Κύπρο
  • Γνώση πληροφοριακών συστημάτων (Share Point, MS Dynamics – CRM, Teams, Chronos)

Γενικά καθήκοντα:

  • Ανάπτυξη δικτύου συνεργατών της εταιρείας
  • Χρήση πληροφοριακών συστημάτων εταιρείας
  • Τήρηση των διαδικασιών της εταιρείας
  • Υλοποίηση οποιασδήποτε άλλης εργασίας που θα ζητηθεί από τον άμεσα προϊστάμενο ή τον Γενικό Διευθυντή της Εταιρείας.

Παροχές:

  • Πλήρης απασχόληση
  • Απολαβές βάσει προσόντων και εμπειρίας
  • 13ος μισθός
  • Ταμείο Προνοίας
  • 22 μέρες άδεια/έτος
  • Ωράριο:
    • Δευ-Πεμ 08:00-13:00+13:30-17:00
    • Παρ 08:00-14:00

Γραφεία Διογένους 1, Μπλοκ Α, 4ος όροφος, Έγκωμη, 2404 Λευκωσία, Κύπρος

Παρακαλούνται οι ενδιαφερόμενοι να επικοινωνήσουν στο 22454333 και να αποστείλουν το βιογραφικό τους σημείωμα στη διεύθυνση talos@talos-rtd.com, μέχρι τις 30/04/2024.