ΘΕΣΗ ΓΙΑ ΣΥΜΒΟΥΛΟ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΗΣ ΕΡΓΩΝ

17 Δεκ. 2021
Θέση για Σύμβουλο Διαχείρισης Έργων

Σύμβουλος Διαχείρισης Έργων

Η εταιρεία RTD Talos, ιδρύθηκε το 2000 και εργοδοτεί 60 άτομα με ένα ευρύ φάσμα υπηρεσιών στον συμβουλευτικό τομέα που την καθιστούν τη μεγαλύτερη εταιρεία παροχής συμβουλευτικών υπηρεσιών στην Κύπρο

Η εταιρεία, ζητεί να προσλάβει Σύμβουλο Διαχείρισης Έργων

Προσόντα:

  • Πτυχίο Μηχανικής + ΜΒΑ ή Οικονομικών ή Διοίκησης Επιχειρήσεων
  • Διαχείριση έργων (ΡΜΡ, Prince II, θα θεωρηθούν επιπρόσθετα προσόντα)
  • Εμπειρία σε εκπόνηση μελετών (Βιωσιμότητας, πλάνων μάρκετινγκ, επιχειρηματικών πλάνων και τεχνοοικονομικών μελετών)
  • Γνώση Πολυκριτηριακής Ανάλυσης (επιπρόσθετο προσόν)
  • Αναλυτικές και επικοινωνιακές δεξιότητες
  • Ενθουσιώδης, αυτοκινούμενη προσωπικότητα
  • Άριστη γνώση Ελληνικής και Αγγλικής γλώσσας

Ειδικά καθήκοντα:

  • Παρακολούθηση αναπτυξιακών προγραμμάτων και των προκηρύξεων τους
  • Κατανόηση τρόπου εφαρμογής των αναπτυξιακών προγραμμάτων
  • Ετοιμασία προτάσεων για χρηματοδότηση αναπτυξιακών προγραμμάτων προς όφελος πελατών
  • Υποβολή προτάσεων για χρηματοδότηση αναπτυξιακών προγραμμάτων προς όφελος πελατών
  • Διενέργεια διαπραγματεύσεων με αναθέτουσες αρχές
  • Διενέργεια επαφών με υπεύθυνους λειτουργούς σε αναθέτουσες αρχές
  • Επαρκής γνώση κανόνων εφαρμογής των έργων
  • Κοστολόγηση ενεργειών που θα ενταχθούν σε πρόταση
  • Συντονισμός και Διαχείριση αναπτυξιακών έργων
  • Υλοποίηση αναπτυξιακών / ερευνητικών έργων
  • Ετοιμασία Παραδοτέων και Εκθέσεων Προόδου
  • Ετοιμασία Οικονομικών Απολογισμών
  • Εκπόνηση Επιχειρηματικών Πλάνων
    • Δείκτες αξιολόγησης (Εσωτερικός Συντελεστής Απόδοσης, Καθαρή Παρούσα Αξία, Νεκρό Σημείο)
  • Εκπόνηση Τεχνοοικονομικών Μελετών
  • Εκπόνηση Μελετών Βιωσιμότητας
  • Εκπόνηση Πλάνων Μάρκετινγκ
  • Συμμετοχή σε συναντήσεις ως εκπρόσωπος της Εταιρείας (Στην Κύπρο και στο εξωτερικό)
  • Οργάνωση συναντήσεων στην Κύπρο
  • Γνώση πληροφοριακών συστημάτων (Share Point, MS Dynamics – CRM, Teams, Chronos)

Γενικά καθήκοντα:

  • Ανάπτυξη δικτύου συνεργατών της εταιρείας
  • Χρήση πληροφοριακών συστημάτων εταιρείας (Share Point, MS Dynamics- CRM, Χρόνος)
  • Συνεισφορά στην ετοιμασία του προϋπολογισμού της Εταιρείας μέσω του Τμήματος
  • Αποδοτική και ασφαλής χρήση του εξοπλισμού της εταιρείας
  • Τήρηση των διαδικασιών της εταιρείας
  • Υλοποίηση οποιασδήποτε άλλης εργασίας που θα ζητηθεί από τον άμεσα προϊστάμενο ή τον Γενικό Διευθυντή της Εταιρείας.

Παροχές

  • Απολαβές βάσει προσόντων και εμπειρίας
  • 13ος μισθός
  • Ταμείο Προνοίας

Παρακαλούνται οι ενδιαφερόμενοι όπως στείλουν το βιογραφικό τους σημείωμα στη διεύθυνση am@talos-rtd.com